Chodź z nami do lasu!

Chodź z nami do lasu!

Jeżeli jeszcze nie wiesz, to chciałabym zdradzić Ci pewien sekret. Las jest pełen zachwytów! Zachwytów nad przyrodą, nad pogodą, nad wysokimi drzewami i nad małymi robaczkami, nad naszymi dziećmi i nad nami samymi. Las jest pełen zachwytów nad Bogiem, który to wszystko stworzył. A teraz mam do Ciebie prośbę… Podziel się z tym sekretem z każdą rodziną, którą spotkasz! Dlaczego mielibyśmy zostawić zachwyt tylko dla siebie?

Wielkizachwyt.pl to blog na którym została zapoczątkowana akcja #idziemydolasu. Obecnie jest już kilkanaście grup w Polsce, które spotykają się właśnie w ramach tej inicjatywy. Ty też koniecznie musisz do akcji dołączyć!

No, ale o co chodzi?
A no o to, że ubieramy się ciepło (lub nie), zabieramy wodę lub ciepłą herbatę, jakiś koc lub hamak, czasem coś na ognisko i idziemy w las! Koniecznie zabieramy wszystkich członków rodziny i namawiamy sąsiadów, by pojechali z nami. Na miejscu poznajemy nowych nie znanych nam jeszcze rodziców i ich dzieci. Wyruszamy na spacer. Dzieci biegają i bawią się w najlepsze. Część z nich bawi się patykami tzn. jeden udaje, że robi zupę, drugi udaje, że prowadzi tira z naczepą a trzeci, że jest siłaczem na zawodach. Jeszcze inny maluch znalazł grzyba i pyta czy jadalny, czwórka bawi się w berka a jeden śpi u taty na plecach.  Co robią rodzice? Rozmawiają i zachwycają się zachwytem swych dzieci. O właśnie takie nic nie robienie a z drugiej strony wielkie działanie nam chodzi.

Spotykamy się zawsze w pierwszą niedzielę miesiąca o godzinie 10.30 w różnych zielonych miejscach śląska. Poniżej znajdziesz rozpiskę miejsc, które wybraliśmy na nasze spacery. Możesz również wejść na FB Klubu (nie)zwykłej mamy i dołączyć do wydarzenia na FB. Zaglądaj tu, lub na FB by być na bieżąco z miejscem i terminem spotkania.

Nie zastanawiaj się czy warto. Pobyt w przyrodzie poprawia odporność, rozwija wyobraźnie, poprawia koordynacje ruchowo-wzrokową, uwrażliwia, dodaje zdrowej pewności siebie, zwalcza choroby cywilizacyjne, scala rodzinę i daje jeszcze  wiele, wiele więcej.

Nasze #idziemydolasu Katowice organizujemy w Górnośląśkim Okręgu Przemysłowym (GOP) najczęściej w Katowicach. Nie jesteś z okolicy? Wejdź na stronę akcji i znajdź akcje najbliżej Ciebie.

Nie ma zapisów, po prostu przyjdź! Spotkanie jest bezpłatne .
Jeśli masz pytania skontaktuj się z nami sandra(!)senszycia.pl

Najbliższe spotkanie

Kiedy: 13 stycznia 2019 r.
O której: 10.30
Gdzie: Katowice Brynów, startujemy przy ul. Św Huberta 56

Chodź z nami do lasu!

Zobacz także

Chrześcijaństwo zamknięte w prezentach

Chrześcijaństwo zamknięte w prezentach

Bez zbędnych wstępów, po prostu mam dla was kilka propozycji prezentów dla i od chrześcijanina. Bo samo uczestnictwo w Wigilii...Czytaj więcej...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *