Rozmodlone mamy

Moms in Prayer

Ludzie żyją niemal na całej kuli ziemskiej. Na niemal całej kuli ziemskiej znajdują się rodzice i ich dzieci. Różni nas bardzo wiele, kolor skóry jaki przekazaliśmy naszym dzieciom, język w jakim do nich mówimy, różnią nas nawet potrawy, jakie dajemy naszym pociechom! Te wszystkie rzeczy są podstawowe i każdy z rodziców zapewnia je dzieciom. Jest jednak pewna rzecz, której nie możemy dać naszym dzieciom, od narodzin radzą sobie z tym dobrze. To jest oddech. Oddychają dorośli, oddychają maluchy niezależnie na którym kontynencie mieszkają. Każdy oddycha sam.

Ktoś kiedyś powiedział, że modlitwa jest oddechem duszy. Ciekawe, prawda? Choć nie musimy uczyć dzieci oddychać, to jednak powinniśmy nauczyć je modlić się. A jaki przykład dajemy jako mamy? Czy nasze dzieci widzą nas na kolanach? Czy słyszą dziękczynną czy pospieszną modlitwę przy stole? A może wcale jej nie ma? Tak, wiem wstajemy o świcie i biegamy starając się ogarnąć nasze małe lub duże gospodarstwo domowe. Zatrzymaj się jednak na chwile. Pomyśl. Odetchnij duszą. Odetchnij tak, by Twoje dziecko mogło to usłyszeć, mogło to poczuć.

Niezależnie od tego czy Twoje dziecko jest jeszcze w twoim brzuchu, czy właśnie jest w szkole, czy nawet wyprowadziło się z domu już ładnych parę lat temu, ciągle jesteś mamą! Ciągle jesteś obarczona troską o swoje maleństwo, jakkolwiek duże by już nie było. Zamiast się martwić – odetchnij na spotkaniu pełnym matczynych oddechów.

Akcja Moms in Prayer działa już od wielu lat w ponad 140 krajach. Jest ponadwyznaniową organizacją, którą ma na celu uczynić mamy aktywne w  modlitwie za dzieci i ich miejsce nauki/pracy.

Zapraszam Cię więc na spotkania modlitewne mam. Będziemy modlić się za nasze dzieci, za ich zdrowie, wychowawcze potyczki, za ich szkoły i nauczycieli, za ich życiowych partnerów i pracodawców.  Będziemy modlić się za zbawienie naszych dzieci. Nie ma znaczenia Twój wiek, wiek Twoich dzieci. Nie ma znaczenia też Twoje wyznanie. Po prostu przyjdziemy, by uklęknąć i modlić się za nasze dzieci. Jesteśmy za to odpowiedzialne, jesteśmy ich mamami.

Spotkania odbywają się w Bytomiu na ul. Powstańców Warszawskich 48 o godzinie 16.00 w każdą ostatnią sobotę miesiąca. Najbliższe terminy 29.12, 26.01 i 23.02.

Jeżeli masz za daleko, skontaktuj się z koordynatorką spotkań i zorganizuj mamy w modlitwie w swoim mieście.