Rozprawka o „Radlerkach”

Najpierw panowała moda na picie herbaty bez cukru, potem nastała na bycie zdrowym, a teraz powoli nastaje na niepicie alkoholu. Wydaje się, że społeczeństwo coraz bardziej świadome odżywia się i robi to coraz lepiej. Szkoda tylko, że na półkach możemy spotkać zamiast białego cukru – cukier trzcinowy, zamiast niezdrowych produktów – niezdrowe produkty w dziale Eko, a zamiast alkoholu… No właśnie co?  Czytaj więcej „Rozprawka o „Radlerkach””

Szczęśliwa mama w 31 dni!

To był słoneczny wiosenny dzień. W głowie układałam sobie zdobytą wiedzę po szkoleniu na temat pracy i służby dla rodzin. Dzieci oddalone były ode mnie o jakieś 100 km. Za mną był wspaniały weekend ze wspaniałymi ludźmi. Gdy pakowałam rzeczy do samochodu podszedł do mnie jeden z duchownych. „Dobrze Cię znów widzieć taką radosną jak kiedyś, jak wtedy gdy nie miałaś jeszcze dzieci”. Co??? Przecież jestem wesołą i szczęśliwą matką! O czym Ty człowieku do mnie mówisz? Oczywiście nie wyraziłam na głos swoich uczuć, jednak zaczęłam nad nimi intensywnie myśleć. Czytaj więcej „Szczęśliwa mama w 31 dni!”

Szafa, potwory i ciemność!

Nie ważne czy budzisz się połamany, bo Twój przedszkolak wlazł do Twojego łóżka ze strachu przed ciemnością, czy też budząc się widzisz ucznia szkoły podstawowej. Nie ważne, czy Twoje dziecko boi się potwora z szafy, czy pająka pod łóżkiem a może burzy za oknem, problem jest zawsze ten sam. STRACH! Czytaj więcej „Szafa, potwory i ciemność!”

Przegląd Biblii dla dzieci

Polacy swoje „prawdziwe” Biblie wyciągają, jak dobrze pójdzie dwa razy w roku na święta. Jest jednak grupa ludzi (uff…), która codziennie zwraca się do Bożego Słowa. By wyrobić odpowiednie nawyki wśród naszych dzieci i one powinny mieć swoje Biblie dla dzieci.

Czytaj więcej „Przegląd Biblii dla dzieci”