Halloween – przygotuj się dobrze!

Tego roku zaczęło się od mrocznych kostiumów dla dzieci w markecie. Doszły też wydrążone dynie na targu. Instagram proponuje mi tort w kształcie mózgu i parówkę w kształcie palca czarownicy. Przygotowania do Halloween trwają pełną parą! Chcesz wiedzieć jak my przygotujemy się na ten dzień?

Na początek trochę historii. Czy wiesz, że pierwsi Chrześcijanie, w tym Jezus nie obchodzili święta zmarłych? Za to poganie od dawien dawna czcili koniec jesieni jako czas boga zmarłych. Z czasem chrześcijanie jednak na wiosnę wprowadzili święto zmarłych. Pod wpływem mieszania się kultur jednak zostało ono przeniesione z wiosny również na późną jesień. I tak oto mamy święto zmarłych i Halloween zbliżone do siebie a jednocześnie tak dalekie sobie.

Dobrze jest zerkać do Biblii, jest ona niezmienna od lat i wiem, że nawet jak panuje moda na coś w świecie to mogę zerknąć do jej mądrości, by po prostu dobrze postąpić. To co w niej znajduje się zaskakuje totalną sprzecznością z obecnie panującymi trendami.

Nie bawcie się wieszczbami, ani czarami. (Kpł 19,26 BG)

A czy Halloween to nie zabawa właśnie? Bóg nie tylko mówi, aby nie kierować się do osób zajmujących się czarami i wróżbami, ale również, aby nie robić sobie z tego zabawy.

Nie będziecie się zwracać do wywoływaczy duchów ani do wróżbitów. Nie wypytujcie ich, bo staniecie się przez nich nieczystymi; Ja, Pan, jestem Bogiem waszym. (Kpł 19,31)

Dlaczego tak jest? Pewnie dlatego, że jak się odchudzasz, ale na twoim biurku leży stos batonów, to w końcu się skusisz. Pewnie dlatego, że granica pomiędzy tylko popatrzę a dołączę, tylko poczytam coś więcej na temat czarów jest już krokiem w złą stronę.

Jeżeli myślisz, że to tylko żarty i nie ma osób, które mają nadprzyrodzone moce zerknij do książki „Byłam czarownicą„.

Wracając do pytania – jak spędzimy ten dzień? A więc my ten dzień spędzimy na codziennym spacerze, zabawie, gotowaniu. Zjemy dynię, bo czemu by nie zjeść czegoś co ma bogactwa witaminy C i wapnia. Obierki wyrzucimy, nie zrobimy z niej lampionu. Nie przygotujemy cukierków dla dzieci sąsiadów, bo niszczą one odporność i zęby. Pójdziemy spać. A któryś z moich małych chłopców wstanie w nocy zrobić siku, poradzi sobie sam. Wie, gdzie jest włącznik od światła i wie, że Jezus obiecał być z nim aż do końca świata :). Nie naogląda się potworów, kościotrupów i demonów. Wie o ich istnieniu, ale przez głupie zabawy nie pokazuje, że są one bardziej realne i straszne niż wielki i pełen pokoju jest Jezus.

Za kilka lat, gdy moje dzieci pójdą do szkoły nie puszę ich w tym dniu. Nie pozwolę, by jakiś program edukacyjno-rozrywkowy szkoły pozwolił moim dzieciom na zabawę w coś co Bóg mówi, by się nie bawić! I Ty podejmij świadome kroki. Przecież już niemal w każdej szkole Halloweenowa zabawa się odbywa.

 

 

Przeczytaj też:

1 comment

    Halloween ,hmmm coś niepraktycznego ,odciągającego od prawdziwego życia,kolejna rozrywka która wbrew pozorom nie jest zwykłą zabawą ,to tylko kolejna broń Szatana . Jest to straszne że rodzice nie zwracają na zagrożenie płynące z takich "zabaw" przez które są narażone ich pociechy. Ehh niestety ludzkość idzie nadal w złym kierunku. Fajnie że i o tym piszesz śmiało :) głoś dalej prawdę i uświadamiaj ludzi ^^ być może i ja niedługo założę bloga ,działajmy ! Niech będzie błogosławiony który idzie w Imię Pańskie ;) Pozdrawiam ,tak poza tym życzę radosnego i błogosławionego sabatu ! ^^

    Nieznajoma | 3 miesiące temu Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *