Warsztaty

W ramach naszej działalności prowadzimy warsztaty “(Nie)przeciętna rodzina” dla rodziców z zakresu duchowości rodziny. Pomagamy i wspieramy rodziców w ich trudnym, monotonnym i mozolnym rodzicielskim zadaniu podczas warsztatów weekendowych, rekolekcji, jak również obozów chrześcijańskich.

Warsztaty (nie)przeciętna rodzina. O tym jak doświadczyć rodzicielstwa pełnego Boga

Czas trwania warsztatów jest zależny od czasu, jakim dysponujemy na wydarzeniu:

– Warsztat weekendowy
(idealny dla parafii, zborów i kościołów oraz mniejszych społeczności)
Zajęcia rozpoczynają się piątkowym spotkaniem modlitewnym wraz z warsztatem na temat modlitwy. Jest to stały i niezmienny punkt warsztatów. W sobotę zajęcia odbywają się mniej więcej od godziny 13 i trwają do wieczora. W niedzielę zajęcia odbywają się przez cały dzień lub do pory obiadowej.

– Dłuższe warsztaty
Warsztaty podczas dłuższych wydarzeń, np. rekolekcji czy obozów trwają około 2,5 godziny dziennie i są prowadzone każdego dnia wydarzenia.

– Warsztaty na Śląsku i w Małopolsce
Istnieje możliwość zorganizowania warsztatów w tygodniu w parafii, zborze, kościele oraz mniejszych społecznościach, w obrębie godziny drogi samochodem od Katowic. Ilość spotkań ustalana jest indywidualnie. Czas trwania jednego warsztatu to 2 godziny.

Mamy na naszych warsztatach

Tematy dobieramy indywidualnie z organizatorami. Jest możliwość zapewnienia w czasie trwania warsztatów zajęć dla dzieci rodziców uczestniczących w zajęciach. W przypadku braku czasu na warsztaty zachęcamy do skorzystania z oferty wykładów.

 

Przekazujemy wiedzę zawsze obrazowoMęski punkt widzenia na naszych warsztatach

Przykładowe tematy poruszane na warsztatach “(Nie)przeciętnych rodziców”:
– Jak modlić się (z mocą) za swoją rodzinę?
– Duchowe zagrożenia dla rodziny
– Jak dzień święty uczynić naprawdę świętym?
– Organizacja domowych nabożeństw
– Mąż, kapłan domu/ Żona, dzielna kobieta
– Zbawienie dzieci – kiedy same wybierają swoją drogę?
– Wspólne rozważanie 18 i 19 rozdziału Ewangelii Mateusza

 

Pracujemy jako małżeństwo dla małżeństw

Skontaktuj się z nami
Zapisując się na newsletter otrzymasz od nas dwa prezenty! E-booka „Rodzicielstwo bliskości pod biblijną lupą” oraz zestaw 100 złotych myśli dla rodziców do druku.