Szkoła i Przedszkole Eliego

Szkoła i Przedszkole Eliego

Nasza wizja przedszkola

Cześć! Mam na imię Jaś. Mam dopiero 1,5 roku, ale już wiem, że w styczniu 2019 roku pójdę do przedszkola z moją mamą – Patrycją. Będę jeszcze trochę za malutki jak na przedszkole, ale to nic. Mama będzie blisko – będzie pracować w naszym przedszkolu. Poza tym to przedszkole, do którego będę chodził nie będzie miało grup z dziećmi podzielonymi wiekowo. Będą maluszki i starszaki razem. Wszystko po to, aby młodsze mogły uczyć się od starszych, a starsze uczyły się odpowiedzialności i opieki. Więc chyba zniknę w tłumie dzieciaków i nikt nie zorientuje się, że jeszcze pół roku będzie mi brakować do ukończenia 3 roku życia. Nie mogę się już doczekać tego przedszkola! Mimo, że nie będzie tam plastikowych samochodów, ani kolorowych lalek, to czuje wielką ekscytację, bo z kilku drewienek mogę zrobić wszystko!

Czasem takie kilka patyków może służyć za makaron, by innym razem być płotem dla koni lub podstawą dla odrzutowca. Tyle możliwości z kilku patyków! Zabawki będziemy mieć z naturalnej wełny, drewna i tkanin oraz tego co wymyślił Pan Bóg czyli szyszki, kasztany, muszle i inne takie. Zabawa nigdy się nie nudzi, ale z moją mamą czy innymi osobami, które pracują w przedszkolu każdego dnia mamy inne zajęcia.

Raz w tygodniu plastykę, kolejnego gotowanie,  są też zajęcia muzyczne a jeden dzień w tygodniu spędzamy cały w lesie! Tak! Od rana do podwieczorku! Mimo tego, że będziemy spędzać jeden dzień w lesie to i tak codziennie będziemy  chodzić na spacery do pobliskiego parku niezależnie od pogody. Na wiosnę mama coś wspominała o zasadzeniu naszego przedszkolnego ogródka! I zrobią to wszystkie dzieci a nie tylko Pan ogrodnik.

Jeżeli martwisz się, że nie mamy w tygodniu przewidzianych zajęć na język angielski, to wcale nie musisz się martwić. Jeden z naszych opiekunów będzie mówił do nas cały czas po angielsku. To się podobno nazywa nauczanie w praktyce. Dziwne, co? A jak inaczej można się uczyć jak nie w praktyce?  Ci dorośli są czasem tacy dziwni. Więc praktycznie też będziemy uczyć się o Bogu.

Codziennie nie tylko będziemy modlić się, dziękując za zdrowe posiłki (wspominałem, że mile widziane są vege dzieciaki i z różnymi nietolerancjami?), ale też poznawać przez cały jeden tydzień jakąś historię biblijną. Poniedziałek, to czas na przywitanie nowego szkolnego tygodnia i wybranie historii, która będzie towarzyszyć nam przez cały tydzień. Jak mama rozmawiała ze swoimi koleżankami o przedszkolu to mówiła, że wyciągną z różnych podejść pedagogicznych (Montessori, Waldorf, Nill, Dalton) to co najlepsze i przecedzą je przez biblijne sito. Ostatnio zabrałem tacie Biblię i chciałem zobaczyć, gdzie schował to sitko, ale nigdzie nie było. Tak czy siak będzie to Przedszkolna Pracownia Eliego! Spotkamy się na otwarciu tego (nie)zwykłego miejsca?

Nasza wizja szkoły

Cześć! Jestem Mati i mam 5,5 lat. Interesują mnie wulkany i trzęsienia ziemi. Podobno od września 2019 roku będę chodził do szkoły. Na szczęście nie będzie tam nudno. Nasza mała grupa uczniów będzie składać się z osób w różnym wieku. To nam w niczym nie przeszkadza, bo nasze lekcje nie są podzielone na 45 minutowe bloki i nie chodzimy na osobne zajęcia. W ramach szkoły realizujemy nasze projekty. Mi zależy bardzo na projekcie „wulkany”, dlatego razem z kolegami na pewno go zrealizuję. Mogę liczyć wulkany w zadaniach matematycznych, mogę też mieszać kolory w moich makietach wulkanów oraz ćwiczyć litery W-U-L-K-A-N, więc będę umiał sam napisać „wulkan”. Zerkniemy też na mapę w jakich państwach są czynne wulkany i jakie mają flagi te państwa. Poszukamy też z Biblii historii na temat wulkanów, ciekawe czy coś znajdziemy.

Raz w tygodniu razem z młodszymi kolegami z przedszkola będziemy jeździć do lasu na cały dzień! Co prawda i tak widzimy się z nimi codziennie na porannym śpiewaniu dla Boga, ale w lesie można bardziej pobiegać. Codziennie też spacerujemy i bawimy się ruchowo na dworze. Chyba, że nasze uprawy z ogródka wymagają pielęgnowania, to wtedy bawimy się grabiami i łopatami.  Razem z przedszkolakami też jadamy zdrowe posiłki. To dobrze, że mama mogła zamówić mi jedzenie bez mięsa, bo go nie jadam. Moja mama pracuje tutaj i dostaje jeszcze coś innego, bo nie może pić mleka. To żaden problem w naszej szkole. Nie mogę się doczekać nie tylko gotowania i zjadania, ale całej tej super zabawy! A na koniec was o coś zapytam. Są dzieci, które nie lubią chodzić do szkoły. Wiecie czemu? Ja bardzo chcę!

Kontakt, informacje

Szkoła oraz przedszkole są projektami Pracowni Eliego.
Szkoła oraz Przedszkole będą mieścić się na ul. Powstańców Warszawskich 48 w Bytomiu.

Przedszkole rusza w styczniu 2019 roku dla 3 do 6 latków, natomiast szkoła we wrześniu 2019 roku prowadząc nabór dla uczniów klas 1-3.

Przedszkole oraz szkoła działają jako placówki prywatne. W razie trudnej sytuacji materialnej rodziny prosimy o indywidualny kontakt.

W celu uzyskania dodatkowych informacji, skontaktuj się z nami.