Bóg nie jest na pierwszym miejscu w naszej rodzinie. Nie może tam być ponieważ dzieci płaczą, naleśniki się przypalają, pranie kiśnie w pralce a pracodawca czeka na oddanie kolejnego projektu. W takim układzie Bóg nie może być na pierwszym miejscu, ale może znaleźć się w każdym z tych miejsc, w których jesteśmy. W pracy, domu, relacji. Bóg może być w naszym powolnym wieczorze i szybkim poranku. Może znaleźć miejsce na intymnej randce i w kłótni z nastolatkiem/zbuntowanym dwulatkiem. Bóg może być nie tylko w kościele, może być w naszym rodzicielstwie i małżeństwie.

Czy tu jest czas dla Boga?

Wystarczy, że… No właśnie! Co trzeba zrobić, by nasz dom był pełen Boga? To pytanie zadaliśmy sobie ponad 10 lat temu. Wydawało nam się, że tak wiele wiemy. Jednak problemy, rzeczywistość pokazała, że dom nie działa tak, jak chcemy… Szukaliśmy wielokrotnie pomocy i inspiracji. Czasem osiągaliśmy zamierzone efekty, innym razem upadaliśmy bardzo, bardzo nisko. Widząc co działa i co przynosi nam korzyść postanowiliśmy podzielić się tym, co przeżyliśmy.

Dzień naszego ślubu, tu jeszcze myślimy, że dużo wiemy...

Pięć lat temu zdaliśmy sobie sprawę, że nie ma w sieci miejsca (a przynajmniej takiego nie znaleźliśmy), które praktycznie mówi o prowadzeniu chrześcijańskiego domu. Nie czuliśmy się ekspertami, jednak postanowiliśmy podzielić się tym, czego nauczyliśmy się, doświadczyliśmy i co przeżyliśmy. Przez lata zdobyliśmy nieco doświadczenia aby być chrześcijańskimi inspiratorami, m.in. przez studia teologiczne, pedagogiczne oraz skończone nauki o rodzinie. Dodatkowo skończyliśmy wiele kursów i przepracowaliśmy z Bogiem wiele tematów. Nadal ekspertami się nie czujemy. Jesteśmy raczej podobni do apostołów, którzy potrafili tylko łowić ryby. Jezus zwołał nas i jesteśmy ze swoimi marnymi sieciami, z których sam Bóg czyni wielkie rzeczy w życiu niejednej rodziny, dzieci, małżeństwa.

Pracujemy jako małżeństwo dla małżeństw! Różne spojrzenia kierujemy w jeden punkt!

Nie chcemy Was zmieniać, nie chcemy Was ograbiać z Waszych przekonań (religijnych, politycznych czy pedagogicznych a nawet dietetycznych). Chcemy pokazać jak kierować małżeństwem i rodzicielstwem, aby było pełne Boga a co za tym idzie miało w sobie wiele satysfakcji i radości! Chcemy pokazywać, że chrześcijaństwo nie musi być nudne, nie musi być monotonne i staroświeckie. Średniowieczne podejście do chrześcijaństwa jest nam bardzo dalekie. Chcemy wskazać Wam na najlepszego przewodnika domu i całe szczęście nie jesteśmy nim my – jest nim Jezus!

Nasza rodzina - Tata Łukasza, Mama Sandra, Mati, Hugo i Benio

A tak najogólniej to jest nas piątka i kot! Mama Sandra, która na codzień zajmuje się domem i prowadzeniem bloga. Jest mediatorem i asystentem rodziny oraz teologiem ze specjalizacją pedagogiczną. Tata Łukasz jest programistą i pianistą jednocześnie. Tata na codzień pracuje w dużej firmie jednak jest to tylko kwestia czasu.  Mamy trójkę szalonych synów Matiego, Hugo i Benia. Uwielbiamy pierogi, pijemy zioła, edukujemy się domowo, marzymy o kamperze, wspinamy się na skały, jemy (raczej) wegańsko, jesteśmy minimalistami, kochamy Śląsk (bo wbrew pozorom jest tu bardzo zielono!) i wybieramy się wszyscy do nieba. To właśnie my!

Nasz kot Kia – we własnej osobie

Zapisz się na newsletter 🙂

Pozwoli Ci On otrzymywać raz w miesiącu wiadomość na Twoją pocztę mailową, aby nie ominęły Cię nasze artykuły, filmy i podcasty oraz wszelkie nowości i nowinki na blogu!

Zapisując się na newsletter otrzymasz od nas dwa prezenty! E-booka „Rodzicielstwo bliskości pod biblijną lupą” oraz zestaw 100 złotych myśli dla rodziców do druku, które możesz umieścić w słoiku czy ozdobnym pudełku i czerpać Boże inspiracje, gdy brakuje Ci sił. Gdy nie będziesz miał czasu dosłownie na nic, przeczytanie jednego inspirującego zdania może zupełnie odmienić Twój dzień!


Warsztaty
poradnictwo rodzinne
Kursy
Wykłady
Zajęcia dla dzieci
klub niezwykłej mamy