Ugruntowane w macierzyństwie

Czy też masz wrażenie, że nic dzisiaj nie osiągnęłaś? Może nawet wstawienie prania było wyzwaniem, które przerosło twoje siły i oczekiwania? Dzieci wrzeszczą, podłoga się lepi a obiad będzie z Biedronkowej zamrażarki. „Dzisiaj nic nie zrobiłam!” Płaczesz jako matka, przyglądając się naczyniom w zlewie, choć do zmywarki jest im całkiem niedaleko. Klocki Lego wbijają ci się w stopy, gdy starasz się przejść do toalety. Dzieci bawią się w najlepsze w strefie w której zarzekałaś się, że nigdy nie będzie zabawek! Na sofie leży sterta prania i ten zamrożony obiad na kuchennym blacie…

A teraz choć wydaje się, że wolniej się nie da, to jednak zwolnij i obróć się za siebie! Powiedz na głos nie to, co czujesz, ale to co ci umknęło! Nie pozwól głowie lamentować! Naucz twoje serce się cieszyć. Opowiedz na głos o tym, co widzisz. Opowiedz nie o skutkach a rzeczach, które doprowadziły do tego stanu. Możesz poczekać na powrót męża z pracy i zamiast od progu narzekać w jakim chlewie żyjecie i jak jadacie byle co, opowiedz o wybuchach śmiechów dzieci, dzisiejszych odkryciach, zjedzonym ze smakiem śniadaniu. Opowiedz o nowym rysunku na lodówce, o nowej wieży z Lego i nowej umiejętności małych stóp. Zamiast pozwolić sobie lamentować, wymieniając wszystkie rzeczy, których nie udało się zrobić, każ sobie opowiadać o wielu radościach, które były twoim udziałem tego dnia.

Uświadom sobie, że twoje cierpienie jest bezpodstawne. Twój cel jako matki był realny i spełniłaś go dzisiejszego dnia. Powtarzaj to sobie (i innym) – codziennie.

Dlaczego jednak tak często, jako mamy wracamy do tego stanu? Tak wiele mam żyje w stanie powtarzającego się niepokoju, poczucia winy i wstydu. Chodzących wyrzutów sumienia… Dlaczego czujemy się zagubione w naszym rodzicielstwie? Dlaczego czujemy, że to nasza wina, jeśli nasze dzieci mają ciężki dzień? Skąd bierze się tendencja do porównywania z instagramem i ten ciągły wstyd?

Macierzyństwo nie jest nagrodą pocieszenia, lecz jednym z wybranych przez Boga celów dla twojego życia. Macierzyństwo nie polega na rezygnacji z kariery, zainteresowań i czasu, ale na inwestycji na okres całego życia i to z wiecznymi konsekwencjami. Przed tobą pięć fragmentów Pisma Świętego, które pokazują, że macierzyństwo jest jednym z przemyślanych celów Boga. Te wersety mają zastosowanie, niezależnie od tego czy jesteś mamą, czy nie. Zachęcam cię jednak do zerknięcia na te kilka fragmentów z perspektywy matczynych oczu.

Po pierwsze: To nie przypadek, że jesteś matką akurat tych dzieci!

Ty Boże stworzyłeś moje dzieci! Dzięki Twojej woli powstały i zostały stworzone!
(Ty stworzyłeś wszystko, dzięki Twojej woli powstało i zostało stworzone)

Objawienie Jana 4,11

Po drugie: Bóg wybrał cię w tym momencie do bycia mamą! Nie ma ku temu żadnych wątpliwości! Zastałaś wybrana i przez Boga nadano ci autorytet i funkcje mamy!

Otóż Bóg tak jak zechciał, ustalił miejsce każdej mamy w odpowiednim domu.
(Otóż Bóg tak jak zechciał, ustalił miejsce każdej części w ciele kościoła.)

1 List do Koryntian 12,18

Po trzecie: Zwal wszystko na Boga! On daje ci zarówno chęci jak i wykonanie według tego, co jemu się podoba!

Bóg sprawia wśród was chęci i czynienie tego co jemu się podoba

List do Filipian 2,13

Po czwarte: Bóg widzi jak harujesz!  Wiara nadzieja i miłość są częścią twojej matczynej inwestycji.

Pamiętając o dziele twojej wiary, trudzie miłości i wytrwałości nadziei, którą wiążesz z Jezusem

1 List do Tesaloniczan 1,3

Po piąte: Bóg ma dla ciebie coś więcej niż bycie mamą! Macierzyństwo jest tylko na jeden sezon życia! One naprawdę za chwile wyjadą na studia! Bóg ma wciąż dla ciebie więcej!

Wszystko ma swój czas. Na każdą sprawę pod niebem przychodzi kiedyś pora.

Księga Kaznodziei Salomona 3,1

Niezależnie od tego czy twoje macierzyństwo było dla ciebie skrupulatnie zrealizowanym planem czy niemałym zaskoczeniem, pamiętaj, że Bóg zawsze ma pozytywne plany! Pośród mórz codziennego życia, które powalają cię z boku na bok, możesz zakotwiczyć się w fakcie, że każdy dzień to jakiś Boży cel dla twojego życia i rzadko kiedy będzie nim poskładane pranie.

5 2 głosy
Ocena wpisu
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze