Chrześcijaństwo oparte tylko na corocznych świętach jest chrześcijaństwem obdartym z wielu aspektów. O ile my jako dorośli lepiej łączymy fakty, o tyle nasze dzieci nie mają jeszcze tak dużej wiedzy o świecie i pewnych kropek nie są w stanie połączyć – po prostu ich nie mają. Już tłumaczę o co mi chodzi!

Podczas świąt Bożego Narodzenia widzimy Boga w biednej stajni. Mały, owinięty tylko w pieluchę, skazany na ludzką pomoc. W okresie Wielkanocy obserwujemy tego samego Boga jako tego, który wisi na krzyżu i znów nic nie może. Nie ze względu na swą boskość – a może właśnie ze względu na nią – decyduje się nie użyć swojej mocy.

Często nasze dzieci mają obraz Boga jako tego, który nic nie może. Jest słaby. Ma mniejszą sprawczość niż przeciętny przedszkolak. Prawda jest jednak inna i w okresie adwentu postanowiłam opowiedzieć o tym waszym dzieciom! Przygotowałam razem z Fundacją Źródła Życia dwadzieścia cztery historie o Bogu, który jest Bogiem mocnym, działającym, sprawczym, czułym i dbającym o każdy najmniejszy i największy detal we wszechświecie.

Poznamy Boga jako Stwórce, Zbawiciela, Uzdrowiciela, Przyjaciela, Ojca i Odnowiciela. Na to wszystko mamy czas w okresie adwentu. Na każdy dzień jedna historia z Pisma Świętego w formie podcastu po to, by uświadomić naszym dzieciom czyje urodziny będziemy świętować. Przekażmy w te święta dzieciom jak potężny Bóg się narodził i jak bardzo zmienił świat. Choć stał się taki malutki…

Każdego dnia m.in. na Apple podcast i Spotify będziecie mogli usłyszeć nową historię, która odmieni te święta! Jeśli nie chcecie krążyć po internecie szukając nowego odcinka, zapiszcie sobie adres niezwyklapodroz.pl/podcast, gdzie będzie dostępna codziennie nowa historia.

4.8 5 głosy
Ocena wpisu
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze