Cudowny sposób w jaki bobasy przychodzą na świat - recenzja

Mamy w Katowicach taką jedną wyjątkową księgarnię. Wiecie na czym polegają wyjątkowe księgarnie? Na niskich cenach i wartościowych książkach! Wychodzisz z całą torbą nowych pozycji, nie straciłeś za dużo i jeszcze do tego wiesz, że nie kupiłeś byle czego! To był jeden z tych dni, kiedy weszłam do księgarni sama. Najczęściej bywam tam z chłopcami i muszę mimo wszystko odmawiać zakupienia wielu pozycji ;). Samemu w księgarni, tzn. długo, spokojnie i można pogrzebać nawet na najwyższych półkach! W tym dniu właśnie znalazłam “Cudowny sposób w jaki Bobasy przychodzą na świat. Skoro byłam w trzeciej ciąży, to pewnie domyślacie się, że pozycja szybko wylądowała w moim koszyku. Szczególnie, że była wydana przez znane nam i bardzo lubiane Vocatio.

Cudowny sposób w jaki bobasy przychodzą na świat - recenzja

W domu nastąpiło skanowanie wzrokiem całej treści. Zarówno tekst, jak i obrazki okazały się sprytnie przemyślane i podane aż na dwa sposoby! Do obrazków dołączony był tekst wierszowany oraz napisany prozą. Tekst wierszowany dedykowany jest przedszkolakom, natomiast tekst pisany prozą dla szkolniaków. W jednej książce mamy dwie książki! Książka, która rośnie razem z dzieckiem można powiedzieć.

Cudowny sposób w jaki bobasy przychodzą na świat - recenzja

Jeżeli chodzi o treść to zachwyca przede wszystkim tym, że nie mówi o seksie resztę pomijając. Działa wprost przeciwnie, bo zaczyna się od miłości, ale miłości Boga do człowieka, który właśnie z tej miłości stwarza świat i go projektuje. Książka pokazuje Boga jako stworzyciela i projektanta. Podoba mi się sposób, w jaki ujmuje małżeńską miłość. Nie ma tam niepotrzebnego napięcia, tajemnicy, czy o zgrozo czegoś, co jest na języku wielu chrześcijan “pozoru grzechu”. Pokazuje Boga jako tego, kto lubi stwarzać nowe małe chomiki i nowe małe ludziki :). Jest też mowa o okresie prenatalnym (ciąży i czasie po nim), ale i biblijnej historii związanej z narodzeniem Jezusa i pewnego rodzaju adopcji, jaką dokonał Józef i Maria. No genialne!

Cudowny sposób w jaki bobasy przychodzą na świat - recenzja

W końcu Larry Christenson udało się zrobić coś, co do tej pory dla ludzkości było nieosiągalne, chociaż okres średniowiecza podobno mamy już dawno za sobą. Ujmuje seks jako Boży dar, który jest wpisany w plan istnienia ludzkości! Raczej nie planuję z autorką spotkać się tu na ziemi, ale w niebie planuję jej uścisnąć dłoń i pogratulować :).

Cudowny sposób w jaki bobasy przychodzą na świat - recenzja

Książeczka tak nam się spodobała, że nagrywając serię o Rabbim nauczycielu pomyśleliśmy o nagraniu filmiku właśnie zdradzając sekret dlaczego na tak wielu odcinkach mam tak wielki brzuch. Do nagrania tego filmiku skorzystaliśmy właśnie z książki Vocatio!

Czy nasi chłopcy polubili książkę? Szczerze mówiąc potraktowali ją jak każdą inną. Czyli obejrzeli poczytali i tyle. Pewnie stało się tak dzięki temu, że o powstawaniu dzieci rozmawiamy nie od dziś, nie od mojej ciąży. Najogólniej rzecz ujmując o seksie rozmawiamy z dziećmi według rad Eli, która napisała na nasz blog specjalny artykuł, który koniecznie musicie przeczytać!

5 1 głos
Ocena wpisu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze