Duchowy restart dla rodziców

Zastanawiam się ciągle jak to możliwe… Jest zimno, zimno, zimno i nagle BUM! Słońce świeci i przejściowa kurtka jest niepotrzebna. Nawet widok z okna się zmienia! Wystarczyły trzy dni, by drzewa, które przypominały raczej stertę patyków stały się piękne i majestatyczne, obsypane białymi kwiatami. Podobnie jest jesienią. Zielono, zielono a tu nagle brązowo i jeszcze szybciej nijako, bez żadnych nawet najbrzydszych liści.

Z naszym duchowym stanem jest podobnie. Możemy rozkwitnąć w Bogu w trzy dni (tak zapewnia nas księga Ozeasza), ale równie szybko jak liście jesienią opaść w swej duchowej postawie. A jak wygląda Twój duchowy stan rodzicu? Jeśli marzysz, by w trzy dni jak drzewo na wiosnę znów rozkwitnąć to czytaj dalej!

Przeżywałam w swoim rodzicielskim życiu wiele duchowych kryzysów. Nie tylko duchowych. Kryzysy były różne. Małżeńskie, bo kiedy to spędzać czas z mężem jak tyle do zrobienia jest? Zdrowotne, bo jak tu dbać o zdrowie jak pierogi w Biedronce takie tanie i szybkie? Rodzicielskie, bo jak zastosować w praktyce wszystko, co się czyta w tych mądrych książkach?

Zauważyłam, że na dzieci działa zasada trzech dni. Gdy chciałam oduczyć je danej rzeczy lub przyzwyczaić do czegoś to pierwsze trzy dni były najgorsze i najbardziej odkrywcze zarazem. W Piśmie Świętym zauważyłam inspirujący tekst w księdze Ozeasza.

Chodźcie, nawróćmy się do PANA!  Bo On nas zranił i On nas uleczy, On uderzył i On opatrzy nam rany.
Po dwóch dniach przywróci nas do życia, a trzeciego dnia nas podźwignie i będziemy żyli przed Jego obliczem.
Starajmy się poznać PANA. Jego przyjście jest pewne jak nadejście poranka. Przyjdzie do nas jak deszcz, jak deszcz wiosenny, co nawadnia ziemię.

Ozeasz 6,1-3

Czy to nie piękne słowa? Czy to nie piękna obietnica? Pan Bóg obiecuje nam, że po dwóch dniach podźwignie nas, a trzeciego doświadczymy czegoś niezwykłego!

Nie wiem w jakim miejscu teraz jesteś. Może dopiero urodziło Ci się dziecko i nie wiesz jak ogarnąć mycie zębów, a co dopiero duchowy czas z Bogiem. Może jesteś mamą przedszkolaka, za którym biegniesz i nie nadążasz, a Boga starasz złapać się w międzyczasie. Może jesteś tatą, któremu praca zajmuje zbyt wiele czasu zjadając czas dla Boga. Może jesteś rodzicem nastolatka, którego nie rozumiesz i wiesz, że tylko Bóg może Ci pomóc, ale nie wiesz jak go znaleźć.

Mam dla Ciebie propozycję. Przygotowałam duchowy restart dla rodziców, czyli trzy dni, które pomogą odbić się od duchowego dna. Ta broszura jest zupełnie bezpłatna i w dwóch wersjach. Dla mamy i dla taty. Jako kobieta i mężczyzna różnicie się między sobą, więc macie dostosowane do siebie materiały. Gdy przerobicie swój materiał pamiętajcie, że każdy dzień bez Boga to potrzeba kolejnego duchowego trzydniowego restartu. Mówi nam o tym nie tylko księga Ozeasza. Pokazuje nam to też historia Marii i Józefa, którzy zgubili Jezusa wracając z Jerozolimy, ze święta Paschy. Jeden dzień bez Jezusa, trzy dni poszukiwania.

Oddaję w Twoje ręce materiały. Podążaj krok za krokiem za wszystkimi instrukcjami. Powodzenia!

Pobierz duchowy restart dla mam

Pobierz duchowy restart dla ojców

Dziękujemy Fundacji Źródła Życia za udostępnienie kolorowanek do restartu dla mam. Jeżeli jesteś zainteresowany(a) pełną wersją kolorowanek, to możesz kupić je na sklepie Fundacji.

0 0 głos
Ocena wpisu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze